| oana_3673 a întrebat:

vreau sa lucrez in laboratoare de cercetare pentru medicamente, medicina, legat de oamenii... ce facultate trebuie sa urmez sa pot ajunge? dau funga multumesc

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Facultatea de Farmacie/Medicină!
Succes.
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

In asemenea laboratoare de cercetare lucreaza medici, biologi,chimisti( au studii de licenta+master+ studii doctorale) --- acestia sunt strict specializati pe subdomenii adica unii sunt biochimisti,altii geneticieni, altii biofizicieni, altii virusologi, bacteriologi etc. etc.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicina, farmacie sau biochimie.

| bulin a răspuns:

Facultatea de farmacie...

| oana_3673 explică:

Daca fac la politehnica facultatea de chimie aplicata si stiinta materialelor profil inginer chimist si dupa fac masterul in domeniu medical pot lucra?