| cooldreams a întrebat:

Daca vreau sa lucrez in inginerie genetica sau biotehnologii (mrg, cercetare in domeniul medicinei: sa descoper medicamente, boli, celule etc.), ce facultate ar trebui sa urmez? medicina? farmacie? inginerie? ce specializare?

1 răspuns:
| adinatudoran20 a răspuns:

Medicina : trebuie sa fi obisnuit sa vezi sange zi de zi si orce alte boli si sa nu iti fie scarba de nimic.
inginerie : habar nu am ce sa zic despre asta, dar nu ti-as sugera ingineria ca nu prea se merita ca facultate. Daca vrei sa faci o facultate unde sa ajungi departe in viata trebuie sa incerci facultatea de drept, cu facultatea de drept poti sa ajungi departe, dupa parerea mea.Dar nu e alegerea mea e a ta, eu doar ti-am zis ce ti-as sugera. Funda?