| 1Robert11 a întrebat:

a si dori sa ma fac un grafician de jocuri, puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi despre ce facultate sa urmez si ce ramura? Sunt a 12-a si vreau sa ma documentez.
Multumesc.

4 răspunsuri:
| Noodlez a răspuns:

Matematică-Informatică sau Politehnică. Diploma de aici te-ar ajuta cel mai mult.

În rest, ai face bine să lucrezi la cunoştinţele şi aptitudinile tale de pe acum. Urmăreşte tutoriale, vezi ce face tipul acolo şi repetă procedeul. Ocupă-te de asta câteva ore pe zi, în fiecare zi. Exersează cât mai mult într-un engine gratuit şi experimentează cu diverse coduri.

În timpul facultăţii poţi munci o perioadă scurtă ca şi game tester, asta te-ar ajuta foarte mult la CV.

Mult succes!

| suntserios a răspuns (pentru Noodlez):

De ce spanac ii recomanzi o facultate de matematica informatica sau politehnica cand el vrea sa faca grafica si are nevoie de o facultate de arte?

| 1Robert11 explică (pentru Noodlez):

Eu stiam de facultatea de arte

| 1Robert11 explică:

Si eu stiam de facultatea de arte, dar nu stiu pe ce ramura a facultatii sa ma duc pentru asta.