Întrebare recomandată | vladpopa55 a întrebat:

Buna ziua, am 18 si am fost nevoit sa renunt la scoala din cls X a din cauza problemelor de familie, acum parintii ma pun sa-mi gasesc de munca ca ma dau afara din casa, am lucrat in constructii dar pot spune ca sunt destul de slab si nu fac fata. Plus ca nu sunt platit prea bine, ce as putea face, in ce domeniu as putea lucra? Sunt ingrijorat pentru viitor

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa-mi gasesc de munca... in constructii. sunt destul de slab si nu fac fata"

Păi incearcă in IT, stai doar in scaun

| vladpopa55 explică (pentru sierra1):

Totusi nu am nevoie de studii superioare? nu am nici 10 clase, nu sunt deloc mandru de mine

| sierra1 a răspuns (pentru vladpopa55):

Dacă știi meserie n-ar fi o problemă. Dar știi?

| vladpopa55 explică (pentru sierra1):

Nu, nu stiu, eram inca la scoala dar am fost nevoit sa renunt.

| mODIN a răspuns:

In principiu in HoReCa ai putea sa-ti cauti ceva, dar la 10 clase altceva nu prea mai gasesti...

| ioana748 a răspuns:

Lucrator comercial, curatenie, agent paza si altele.
Doamne ajuta,

| borhod2 a răspuns:

Lidl.