| Berceanu07 a întrebat:

am terminat Licența pe Management, doresc să mă angajez în învățământ și nu știu dacă este bine să urmez Masterul pe Pedagogie pentru a deveni educatoare sau învățătoare?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Nu ajungi profesoara cu-n master in pedagogie, trebuie sa ai modulul complet adica trebuie si licenta, masteru la pedagogie il faci sa poti preda la liceu (si nu stiu daca si facultate)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Modulul pedagogic este necesar pentru a deveni profesor titularizat.

| Berceanu07 explică (pentru Bula):

Vă mulțumesc de răspuns!