| Maria2470 a întrebat:

care este salariul unui profesor in functie de vechimea lui?

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Un profesor cu studii superioare de lungă durată, grad didactic I, vechime între 1-6 ani, are un salari de bază între 1.896 și 2.361 lei.

Un profesor debutant are un salari cuprins între 1.700 și 2.117 lei.

Un profesor universitar cu vechime în învățământ între 6-10 ani va are un salariu de bază între 2.991-3.465 lei, dar acesta va crește gradual, în funcție de vechime, ajungând, în cazul persoanelor cu peste 40 de ani de vechime la 6.935 de lei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Salarii brute cred ca vrei sa zici, nu? Salariul de baza de 3465 de exemplu inseamna in jur de 2000 in mina. O flegma intre ochi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca la jocurile video! Level 1, level 2... Pe langa vechime conteaza studiile, peformantele si dezvoltarea profesionala. Intr-o alta maniera: Nu conteaza vechimea in stabilirea salariului.