| FilipJicha a întrebat:

Cat este salariul unui profesor debutant?

8 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In jur de 1000 de lei.

| BlueDark a răspuns:

Depinde de numarul de ore si de incadrarea data de director... Daca nu ai niciun examen, nimic, pornesti de pe la 1000 de lei.Nu ii asculta pe cei care spun ca stiu ei cel mai bine.Lucrez in invatamant de 20 de ani.

| minrest a răspuns (pentru BlueDark):

Dar daca intri in invatamant, prin examenul de Titularizare, ai 35 de ani in campul muncii dar nici o vechime in invatamant, la o norma completa, ce salariu net iei?

| BlueDark a răspuns (pentru minrest):

1400 de lei cam asa... Depinde de incadrarea directorului.

| minrest a răspuns (pentru BlueDark):

Multumesc, domnul Dan. Asta insemna ca as pierde peste jumatate din salariu, si as lua cu 300 de lei mai putin decat ia fiica mea, casiera la librarie de vreo sase luni.

| BlueDark a răspuns (pentru minrest):

Cam asa e treaba in imvatamant...Iar nepotismul atinge cotele maxime

Răspuns utilizator avertizat