| NicusorYo a întrebat:

eu am 14 ani, va spun povestea mea. Tatal meu s-a despartit de mami in 2007 si astazi in 29 Iulie 2011 a venit sa ia hainele si lucrurile lui si a plecat, mai vine maincolo si dupa celelalte lucruri, am plans de 1000 de ori, sunt trist. Ce sa fac sa ma inveselesc?

Răspuns Câştigător
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

A trebuit sa trec si eu prin asta cand aveam 15 ani... in primul rand tu trebuie sa alegi cu cine vrei sa ramai.la care din parinti tii tu mai mult.Pe celalalt il poti vizita, sau puteti vb la telefon de ex tatal tau. Ii poti explica ca daca s-a despartit de mama ta nu inseamna ca trebuie sa uite ca are un copil(tu) si ca tie iti va fi dor de el. Stiu ca e trist dar nu prea ai ce sa faci trebuie sa te gandesti si la binele parintilor. daca nu se mai putea asta e. Tu incearca sa iesi in oras cu prietenii, daca nu prea ai cu cine iesi du.te singur cu bicicleta sau role daca ai. daca nu i-ati un mp3 si plimba-te singur si asculta muzica.Pe mine ma relaxeaza.Nu e bine sa stai in casa toata ziua si sa te gandesti numai la asta.Incearca sa faci si altceva.Axeaza.te pe ceva care-ti place. picteaza,citeste, uita-te la filme, joaca jocuri la pc etc. Bafta happy

2 răspunsuri:
| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Spune-ti ca in viata asta nu e cel mai rau lucru care ti se poate intampla.Aici semanam! Atata timp cat ii vei putea auzi/vedea este bine, nu e ca si cand a murit cineva.Stai cu prietenii tai cei mai buni, la un suc, incercand sa-ti inghiti amarul cu niste glume bune sau ce vreti voi.Repet! NU E SFARSITUL LUMII, SO BE HAPPY!

| Me_3490 a răspuns:

Sa iti distragi atentia happy. Gandeste-te ca daca ei doi ramaneau impreuna sufereau foarte mult unul langa celalalt.