| NicusorYo a întrebat:

eu am 14 ani, va spun povestea mea. Tatal meu s-a despartit de mami in 2007 si astazi in 29 Iulie 2011 a venit sa ia hainele si lucrurile lui si a plecat.Mami nu ma lasa sa il vizitez, ultima data l-am vazutcrying, am plans de 1000 de ori, sunt trist. Ce sa fac sa ma inveselesc? Fundakiss

Răspuns Câştigător
| andreushk a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu mama ta si sa te lase sa te duci la el macar un weekend. adica asa mi se pare normal incerca sa discuti cu ea si ai sa vezi ca poate daca te vede suferind isi da sema ca a gresit happy. eu zic sa iti vezi de viata asta e se mai intampla si lucruri din astea :-

4 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Buna, mama ta poate are motive intemeiate de nu te lasa. Nu mai plange. Fa-ti prieteni si petrece-ti timpul cu ei, cumpara-ti un animalut de casa, incearca sa uiti. Ai grija de tine!

| Kesha1428 a răspuns:

Sa vorbesti cu mama ta in legatura cu despartirea,sa iti faci un jurnal(astfel de descarci spiritual, ii povestesti tot cum s-a intamplat(jurnalului)happy )sa vorbesti cu o colega, un coleg! Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| alexa123aur a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu mama ta, sa ii spui ca iti e tare dor de el si ca ai vrea sa-l vezi.ar fi bine sa te duci la el un week-end sa stati amandoi sa va distrati ca momentele alea ''tata fiu''.
Deci cum am spus cel mai bine ar fi sa te duci sa vorbesti cu mama ta si spune-i ca ce face ea nu este bine.Te raneste mai mult. Daca ea este certata cu tatal tau si nu vorbeste cu el asta nu inseamna ca trebuie sa te tina si pe tine departe de el.Bine ar fi sa ajungeti la un compromis. Fara tipete, certuri...discutati.Sigur va intelege durerea pe care o porti in suflet si te va lasa sa-l vezi. Funda?