| Catalin_Alex_Alexandru_2000 a întrebat:

Buna ziua!
Mă poate ajuta cineva cu niste site uri cu anunțuri de munca din Elveția?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Poti intra si pe grupurile cu romani din Elvetia, poate gasesti si acolo ceva.

| Catalin_Alex_Alexandru_2000 explică (pentru MihaelaDart):

Am intrat...majoritatea sunt pe dinafară

| SuNaM a răspuns:

Asta este site-ul oficial al Uniunii Europene pentru job-uri extrafrontaliere. Depinde de tine. Daca cauți job direct cu contract sau job care oferă cazare, atunci va trebui sa folosești o agenție de recrutare.

https://europa.eu/eures/portal/jv-se/home?lang=en

| idontreallycare a răspuns:

Buna. Incearca
1. Stellenanzeigen.de
2. Jobscout24.ch
3. Glassdoor
4. Indeed.com
5. The local switzerland
Sper ca te vor ajuta

| StrugureanuMihnea a răspuns:

Buna ziua. Cam ce te-ar interesa? Sfatul pe care pot sa ti-l dau este sa casti bine ochii cand semnezi un contract de munca in Elvetia, realizat de o agentie de plasare a fortelor de munca romaneasca. Una din agentii ( despre care am auzit) este din Pitesti si nu ofera nici 10 % din conditiile si sumele promise in contract. Calea cea mai sigura de a-ti gasi de munca in Elvetia este sa cauti o persoana dispusa sa te gazduiasca pentru o perioada de cateva luni ( sa te ia in spatiu ) si sa iti depui CV-uri la agentiile de plasare a fortei de munca din Elvetia. Parerea mea, tu poti face cum crezi.

| Catalin_Alex_Alexandru_2000 explică (pentru StrugureanuMihnea):

In principal m-ar interesa sa-l evit pe Gigel care promite că da atât și să atât...sau agențiile care vor sa facă o românească și dau și eu acolo 1800€ cu scârbă