| dNywOw a întrebat:

Buna ziua TPU. Sunt elev in clasa a XII-a si as vrea sa imi continui studiile la Academia de Politie din Bucuresti si sa merg mai departe ca politist judiciar. As vrea sa stiu totusi daca aceasta cariera imi va aduce un salariu decent. As vrea sa stiu cum stau lucrurile la capitolul financiar. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ofiterii politisti au un salariu destul de bun si creste cu timpul, in functie de vechime, grad si functie.

| neutrino a răspuns:

La capitolul financiar cat si al stabilitatii locului de munca aceasta cariera sta foarte bine, cu mult peste media nationala.