| smek3r a întrebat:

Care a fost cea mai dificila intrebare pe care ati primit-o la un interviu de angajare?

Răspuns Câştigător
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Majoritatea sunt dificile deoarece nu au logica si deseori sunt efectiv tampite si ne-esentiale. Cand aud intrebari de genul: "Unde te vezi tu peste 5 ani" ma bufneste rasul.

| PeFuga a răspuns (pentru Lucian_Magnus_1980):

De fapt au logica, referentul de resurse umane isi da seama pe baza raspunsurilor tale cat de motivat esti, cat de sigur pe tine, cata incredere ai in tine, etc, lucruri care pot sa conteze pentru postul respectiv.
Cea mai neasteptata chestie la un interviu a fost pentru mine testul ala la care te pune sa desenezi un copac laughing

4 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ce ai face tu pentru a schimba sistemul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Care sunt defectele tale.

| Andrey0070 a răspuns:

"De ce vrei sa lucrezi pentru compania noastra?" unde trebuie sa inventezi ceva, ca deh, nu vreau neaparat compania voastra, ca am mai mai fost si la alte interviuri, dar am nevoie de bani, ca trebuie sa platesc chiria si am copil mic acasa.