| soffie a întrebat:

Care ar fi avantajele si dezavantajele calitatii de antreprenor si un simplu angajat?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Ca antreprenor muncesti mai mult ca un angajat, dar macar stii ca muncesti pentru tine. depinde si de domeniu si de nivelul studiilor, exista si cazuri in care angajatii castiga mai mult ca un antreprenor happy ca angajat nu ai niciun stres cu toate impozitele si taxele pe care le are de plata un antreprenor. ca angajat insa nu te poti dezvolta prea mult, ca antreprenor "limita e cerul" cum ar spune fratii nostri americanii happy deci daca esti bataios si ambitios, care vrea sa progreseze si ar munci pe rupte pentru asta poate ar fi mai bine antreprenor. daca esti genul mai comod, care se multumeste cu ce este si nu vrea complicatii multe e mai bine angajat.