| cesiu a întrebat:

Care stiti la profilul uman stiinte sociale ce materii se da la bac? romana si mai ce?

2 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

La a treia materie, poţi alegi şi sociologia ( pe lângă cele de care ţi-a zis Tera ). Sociologia o faci într-a unsprezecea ( 2 ore pe săptămână ). Iar pe lângă competenţele la info şi la o limbă străină, dai şi la română oral. Atât.

| Tera a răspuns:

Se da obligatoriu romana si istorie apoi vei da o a treia proba vei da la una dintre urmatoarele materii: Logica(faci in a -9-a) psihologie(a-10-a) economie(a-11-a) filozofie(a-12-a) sau geografie. Asta pe langa competentele la calculator si engleza.