| albastrel a întrebat:

Care sunt cele mai puternice laxative?big grin

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Cumpara-ti dulcolax si bea un ceai de menta

21 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Laxativele ajuta pe moment, daca din meniu lipsesc fibrele, constipatia o sa revina. Ceva ce recomand si pentru curatirea colonului, si prevenirea constipatiei si cresterea aportului de fibre: pliculete de pulbere efervescenta plantaben. Iti garantez ca o sa ramai uimita de rezultate!

| EUSIATIT a răspuns:

Uleiul de ricin cu arome. te ajuta sigur si nu este nici rau la gust. este de banane. capsune

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

O bere, o ciocolata, un ceai chinezesc si o cana de lapte/iaurt.
Mai e o smecherie, dar e prea de tot... big grin

| DanaQ a răspuns:

Mie puternic mi se pare a fi Senna, care insa e recomandat a fi folosit doar temporar, utilizarea lui regulata provoaca dureri, o inflamatie a intestinului si o obisnuire. La fel de puternic mi se pare Dulcolax-ul. happy Cu acesta mergi la sigur.big grin

luciana
| luciana a răspuns:

1) Prune uscsate puse la inmuiat de seara si diminata se bea lichidul pe stomacul gol si se consuma prunele fara samburi; 2) Dimineata, cateva lingurite ( 2, 3 ) de miere apoi o cana de apa; 3) Dulcolax; 4) O lingura sau doua de ulei de ricin si o cana de apa; 5) Crusin 6) Fibre, pulbere efervescenta plantaben. Lucien.

| Gabystelistu95 a răspuns:

Ricinul.

| Babushka a răspuns:

Durcolax zic eu :d

| Babushka a răspuns:

Dulcolax scuze nu stiu dc zic mereu cu rlaughing

| Astaeparereamea a răspuns:

Ceai de crusin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da asa se pare ca unele persoane nu stiu ce inseamna acest lucru, eu am avut si pur si simplu nu mai am acum! incearca si nu vei regreta Fibre de la Walmark : uite aici http://www.efarma.ro/products.php?id=613 sper sa te ajute eu nu mai am probleme! pup :* pa-pa, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Uleiul de ricin, parafină, crușin, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fortrans, Forlax, ceai antiadipos Sanye (cutia verde). Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bei niste lapte dupa care repede un pahar de suc natural.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dulcolaxtonguebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colon help, suplimente de fibre( eu le fol pe cele de la herbalife), multa apa si multa miscare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea niste zeama de varza big grin

| n0name a răspuns:

Incearca sa intingi muraturi in frisca amestecata cu apa. Efectul e imediat rolling on the floor.

| babyangel a răspuns:

Dulcolax.bea lapte. dupaceea apa si mananca salata orientala foarte multa si in final mananca si niste carne pane si vei vedea rezultatullaughing laughing

| ioana_3915 a răspuns:

Nu cred ca e cel mai puternic da cred ca printre ele se numara si ceaiul verde

| Catalin_7058 a răspuns:

Folositi 2 comprimate Dulcolax cu un pahar de apa.Si in timp ce pastilele isi fac efectul fumati o tigara.

| ela_8019 a răspuns:

Incearca pliculetele Plantaben sunt super sau fibre de la walmark.Bafta!