| PulbereDeStea a întrebat:

Cat castiga un asistent social? Cat castiga un profesor de istorie? Ce sanse sunt sa primesti marire de salariu in ambele cazuri? Ai nevoie de vechime, sau alte studii in afara de facultate si master? Va rog sa raspundeti doar daca stiti, fara sa fiti ironici.

5 răspunsuri:
| Roxxxxi a răspuns:

Asistent social-550 lei cam asa
Profesor istorie -pana in 1500 lei
Ca profesor pentru a-ti mari salariul trebuie sa te implici in cat mai multe activitati scoala si conteaza foarte mult si vechimea.Cu cat ai mai multa vechime cu atat mai mult iti creste salariul

| DimLight a răspuns (pentru Roxxxxi):

Cum sa ia 550? cand salariul minim e ~750 ron?! iar un prof la inceput ia de la 1200ron in sus, iar de crescut iti creste barba pana faci vechime laughing

| Roxxxxi a răspuns (pentru DimLight):

Am o ruda care e asistent social si atata e!

| PulbereDeStea explică (pentru Roxxxxi):

Si cu timpul nu poate ajunge la un salariu mai mare? Cu ce se ocupa mai exact?

| SefTPU a răspuns:

Salariul nu e mare.