| LadyDeny a întrebat:

Ce caiete si rechizite imi trebuie in clasa a9a profil pedagogic? ce materii fac?

2 răspunsuri:
| DaYannaDG a răspuns:

Hey! Si eu am intrat tot pe acelasi profil, deci incerc sa-ti explic cat de cat ce am inteles eu pana acum.
Nu iti trebuie mare lucru, ce ti-ai luat si in anii trecuti:
-caiete dictando si mici (cam 30 mate si 30 romana), caiete geografie, biologie si muzica, pixuri, trusa de geometrie, bloc de desen, crieioane HB, B sau 2B, acoarele, pensule, guma de sters, ascutitoare si cam atat thinking
Pe profil pedagogic o sa faci pedagogie, comunicare didactica, logica, biologie, geografie, matematica, romana, religie, chimie, fizica, ed fizica, franceza, engleza, desen, istorie, muzica, tic si practica.
Practica o vei incepe din primele saptamabi cred, sa nu te sperii mi s-a spus ca va fi distractiv laughing
Succes in clasa a 9a!