| ClaudiuOca221 a întrebat:

Ce cunoștințe îmi trebuie pentru a deveni un inginer electric proiectant? Ce cunoștințe sunt necesare pe lângă Facultatea de Inginerie Electrică pe profilul Electrotehnică?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Matematica si fizica.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sa stii sa citesti o schema electrica in primul rand, engleza, fizica, matematica, desen tehnic, economie generala, si cam atat. Daca ai si facultatea terminata pe langa cunostintele astea, ai calitatea de a deveni un inginer.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Am uitat sa specific ca trebuie sa cunosti word, excel, pdf editor, si programe de CAD cum ar fi: AutoCAD, zwCAD, Onshape, etc.

| MistarGoGu a răspuns:

Mate & Fizica + CAD *( cam la orice facultate tehnică iti trebuie CAD ) AutoCAD
Ca student iti poti face cont de student pe AutoDesk.com sa nu plătești licenta la program!

| MistarGoGu a răspuns:

Sunt si alte variante gratuite pe net specializate CAD electrical.