| Galaxyn a întrebat:

Ce liceu/facultate/sura tb sa am pentru a fi calificat sa repar telefoane sau tablete?(dau fundita)

Răspuns Câştigător
| abcddcba a răspuns:

Liceul nu prea conteaza, insa pe electornica automatizari se practica aceste lucruri. Si la facultate cat si la liceu.

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Priceput la tehnica si atat
nici liceu nu iti trebuie

telefoanele/tabletele sunt la fel ca, calculatoarele, au componente, moment in care nu trebuie sa fii electronist sa diagnostichezi ca e defect microfonul, difuzorul, camera, etc. ci doar sa te pricepi sa demontezi telefonul si sa schimbi componenta aia

insa, daca, chiar vrei o facultate atunci electronica sau automatica si calculatoare

| armiaso a răspuns:

Daca te pricepi si vrei sa te angajezi la un magazin care face asa ceva si esti capabil, le ceri sa-ti dea proba de lucru sub supraveghere si pe raspunderea ta financiara.
daca vrei sa iti deschizi tu magazin, nu iti trebuie nimic, faci un SRL.