| Nicole9 a întrebat:

Ce parere aveti de Facultatea de Limbi Straine la sectia engleza-germana? Se merita sa o faci, are vreun viitor(nu vreau sa devin profesoara)?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

De la sectia asta se iese in primul rand profesoara. Daca nu vrei asta ti-as sugera sectia de traducatori-interpreti, au combinatia asta de limbi, unde faci cursuri speciale pentru a fi traducator/interpret, faci deja traducere simultana la casca, de prin anul 3 poti intra deja la lucru efectiv, si interpretariatul se si plateste foarte bine.

| angus35 a răspuns:

Daca nu vrei nu vrei sa devii profesoara nu are rost sa te duci la Facultatea de Limbi Straine.Altceva nu prea ai ce face cu facultatea aceasta.

| EUgenERATION a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......e-peste-7/ cine îmi dă și mie un răspuns? Și din aceste două facultăți voi putea ocupa funții în primărie, bănci și societăți comerciale, așa-i? Pot ajunge și la funcții de conducere, nu? Nu vreau chiar șef peste toți, dar ceva pe aproape.