| Maree1 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației, Politehnica Bucuresti? Cu ce meserie iesi?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Inginer
Dar e putin important asta. E una dintre cele mai bine "platite" facultati din Romania, adica ai sanse sa gasesti un post bun si salariu foarte mare. Dar asta e cea mai mica problema.

Chestia e ca facultatea asta e foarte grea, ceea ce se da admitere e o nimic toata cu ce faci in facultate. Practici mananci mate si fizica pe paine. Vei face numai probleme de mate si fizica si sunt cu totul diferite de ce faci in liceu. Dar daca te duci la cursuri, te duce mintea si vrei sa inveti, e o alegere foarte buna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ieși inginer ca la orice fac de la politehnica

| sierra1 a răspuns:

1 E tare!
2 nu ieși cu nici o meserie. Dacă ești răbdător până în ultimul an, primești o hârtie pe care scrie că ai titlul de inginer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca la orice facultate, nu iesi nimic pentru ca nu prea ai unde sa te angajezi

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai sa nu dramatizam. E ca și cum în tara asta nu ar fi niciun loc de munca când în realitate lipsesc și meseriașii și specialistii