| ryveenqq a întrebat:

Ce parerea aveti si cat de buna credeti ca este ideea de " a fi o femeie programatoare" sau " o femeie in domeniul IT"?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Ce conteaza sexul? Domeniul IT se adreseaza oricui, nu este rezervat exclusiv barbatilor.

Marissa Mayer este presedinta si CEO la Yahoo, Sheryl Sandberg este COO la Facebook, Susan Wojcicki este CEO la Youtube, Meg Whitman este presedinte si CEO la Hewlett-Packard.

9 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Exista femei care lucreaza pe macarale, sudorite, macelar, tractoriste, de ce nu si in acest domeniu, eu as dori o doamna prim ministru, se poate?

| T0T a răspuns:

O idee foarte buna. Este un domeniu banos. Ce conteaza ca esti femeie? Vrei sa muncesti pe santier? Atunci ar conta mai mult.

| halogen001 a răspuns:

Cred ca e o idee foarte buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu fa ce iti place, de ce te-ar durea de ce cred altii? din prostia asta femeia nu e recunoscuta ca barbatul cand vine vorba de inventii si chestii de genul. fa ce iti place, nu da 2 bani pe ce zicea lumea.

| matrix100 a răspuns:

Eu lucrez la o firma de software (programare), bine nu lucrez ca programator, dar vreau sa iti spun ca in firma sunt si fete programatoare, nu asa de multe ca baietii dar sunt cateva

| MorganaM a răspuns:

Mi se pare frumos. happy

| Tina88 a răspuns:

Femeile sunt la fel de bune la stiintele exacte ca si barbatii. Exceptand forta fizica care face diferenta intre femei si barbati, consider ca femeile pot practica orice job ca si barbatii, din punct de vedere intelectual sunt la egalitate.

| moiseab a răspuns:

Buna,,tocmai am terminat un curs de IT...am avut niste profesoare super faine si toba de meserie..asa ca mergi pe calea asta si o sa fi super castigata..Bafta multa.