| anonim_4396 a întrebat:

Parerea voastra sincera: credeti ca o femeie la 1, 51 poate fi sexy? Multumesc!

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Normal ca da,barbati prefera fetele mai mici de inaltime,dar persoanele de mica de inaltime prefera barbati inalti din cauza complexului de inferioritate,mereu prezent in viata lor, persoanele de mica inaltime avand mai multe complexe, frustrari vs persoanele inalte, ele sunt fricoase, timide, lipsite de incredere in propia persoana

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns (pentru RAY):

Multumesc de raspuns, dar nu cred ca toate persoanele scunde sunt complexate, timide si lipsite de incredere in sine.winking

| RAY a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Nu am scris ca toate si ca ar putea exista o predispozitie

| Drimmero a răspuns:

Evident...atitudinea poate compensa imediat inaltimea.

| LoveSleep a răspuns:

Poate fi. Dar nu e.

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns (pentru LoveSleep):

De ce? happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

1.50 e foarte puțin și majoritatea o s-o vadă ca pe o anormalie. Cei care zic că da, se mint singuri. Mai toți am fi cu una de 1.50, dar surprinzător, mai nimeni nu e.
Tu întrebai dacă poate fi sexy. Teoretic da, practic nu. Adică, ca și faza cu "nimeni nu e". Majoritatea zic că poate fi, dar tot majoritatea, față în față, ar fi de părere că nu e.
Legat de chestia cu "totul ține de atitudine"...un tip de 1.60 nu o să "agațe" o tipă de 1.70 chiar dacă ar avea toată atitudinea din lume. Unul de 1.80 are mai mari șanse cu 30% din atitudinea sau inteligența ăluia mai mic. Deci, clar că faza cu "totul tine de atitudine" e o porcărie. Legat de cazul tău,(sau cazul descris de tine) chiar dacă ai avea atitudine, faptul că ai 1.50 o să facă din ea o glumă, și nu ceva sexy. Dacă vine Brad Pitt la tine și îți întinde telefonul ca să-i dai numărul tău, poți să zici că atitudinea e "sexy". Dacă vine unul de 1.60 la tine (să zicem ca esti mai mare) și face același lucru, o să te cam bușească râsul.

Singurul lucru care poate fi "sexy" la o tipă de 1.50 fără să pară deplasat sau amuzant, e inteligența. Ți-aș zice mai multe, dar mă dor degetele de la scris.

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns (pentru LoveSleep):

Multumesc. Interesanta opinie. Lasand la o parte a fi sexy la 1.50, sa inteleg ca pentru tine personal este extrem de importanta inaltimea unei persoane ca sa o poti lua in serios, chiar daca sa zicem acea persoana de 1.50 compenseaza lipsa "inaltimii" prin alte atuuri fizice si morale. happy

| LoveSleep a răspuns (pentru Ioanafreeyourmind1995):

Nu e importantă înălțimea unei persoane, nu sunt foarte înalt nici eu.

Oricum, nu e foarte puțin 1.50, nu știu de ce aveam în minte o tipă mult mai scundă din liceu, când am citit asta, și cumva am făcut legătura.
Gândește-te la tipa aia, "Mimi", care face vlog, sau ceva de genul. Cred că are sub 1.55 și majoritatea se uită la ea doar să-i vadă țâțele. Deci, ce am scris eu acolo e cam invalid. Sau poți să consideri că se aplică doar la tipele mult mai scunde.

| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns (pentru LoveSleep):

Ok. Multumesc! happy

| mentholinks a răspuns:

Are un avantaj fata de restul. Nu trebuie sa mai stea in genunchi.

| GoldenZenith a răspuns:

Sigur că da. În mare parte a fi sexy ține și de atitudine, nu doar de aspect, înălțime etc.

| VictorFenrir a răspuns:

Evident,daca arata bine si se ingrijeste poate fii foarte sexy