| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu primeste un bancar care e incepator? Adica dupa ce a terminat facultatea sau trebuie sa mai lucrez pe undeva sa acumulez experienta?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de banca si de nivelul bancii: agentie, filiala, sucursala, etc. Nimeni nu-ti poate spune.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Amu gen banca transilvania, unde merg ocazional sa platesc facturi laughing

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

E filiala, sucursala, agentie sau punct de lucru? E front office, consilier persoane juridice, cosilier persoane fizice, sau casier? Nu intelegi ca nu-ti poate spune nimeni? Eu am lucrat la Banca Transilvania, agentie, pana anul trecut pana la 1 Iunie. Un casier avea in jur de 1600 lei+bonuri.

| Violleta2022 a răspuns:

Primeste salariul minim pe economie si creste usor-usor, daca este capabil sa stea 10-12 ore/zi la munca si sa faca totul corect si bine.