| mary9014 a întrebat:

Ce stiti de firma Europrorecruit? A plecat cineva cu ei la munca in strainatate? Luni ar trebui sa platesc taxa de mediere de 360 ron apoi cica imi stabilesc interviul final.dar nu sunt asa sigura, mi-e sa nu platesc degeaba banii astia.

5 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Http://forum.softpedia.com/topic/974136-euro-pro-recruit/; http://www.risco.ro/verifica-firma/europrorecruit-cui-32129152; Gasesti aici o lista de firme tepare :http://consilierjuridicgermanoroman.com/......rainatate/

E bine sa citesti si comentariile ---- oamenii nominalizeaza si alte firme tepare care si-au intensificat activitatea dupa ridicarea restrictiilor pentru romani si bulgari. Vezi si un alt post :http://consilierjuridicgermanoroman.com/......tzepuiti/; klauyo89 explică (pentru Bădescu_Mircea_Aurelian_1994):
Si eu am vrut sa plec impreuna cu prietena in UK pentru un depozit. M-am deplasat din Ploiesti in Bucuresti la " sediul " lor. Ei zic ca sunt pe piata de 13 ani, si ca doar de anul trecut in Bucuresti. Culmea nu am gasit aceasta agentie in nici o alta localitate. In Bucuresti sediul lor este la etajul unei case... casa e bine imprejmuita cu garduri inalte iar usa nu se deschide decat cu acceptul lor. In interior am gasit un fel de receptie, si o camera aproape GOALA ( fara calculator, decat un birou si 3 scaune, totul era impachetat ) noi am mers cu gandul de a da banii pentru plecare, insa, ni s-au prezentat contractele de mediere, am aruncat o privire si nu am fost mai deloc multumit de ce gasea in el... ( scrie undeva : " banii NU se returneaza IN NICI UN CAZ ", " declar ca semnez contractul de buna voie, fara presiunea cuiva" chestii din astea ). Ajunsi acolo ni s-a spus ca plecarea s-a amanat pentru sfarsitul lunii (noi trebuia sa plecam in 5 zile de cand am fost contactati de firma lor ) si ne-au intrebat daca vrem sa platim acel comision. Nu am fost de acord si am spus ca pastram legatura iar in momentul in care am o data exacta de plecare voi da si eu un raspuns. Am solicitat unul din acele contracte de mediere pentru al studia mai bine iar doamna de acolo a spus ca nu poate sa ma lase sa plec cu el ci, daca vreau sa il semnez acolo. Nu am mai fost sunat apoi de aceasta firma.DECI

| adeluna a răspuns:

Mai bine te pazesti de intermediari si aplici direct la angajator https://ec.europa.eu/eures/page/homepage

| Olaru_Gabriel_1981 a răspuns:

Buna ziua, eu am contactat aceasta firma inainte de paste 2015, am fost la ei am platit in comision de dosar de 360lei,bani care nu m-a obligat nimeni sa-i platesc,am dat o testare in limva englrsa la sediul firmei lor dupa care,m-i s-a prezentat dosarul, am fost lasat sa-l studiez atat timp cat a fost nevoie, nu m-a grabit nimeni cu nimic, contractul il am acasa, banii ce i-am platit sunt pe factura si bon fiscal.Totodata,astazi,am fost sunat de aceasta doamna Ingrig spunandu-mi ca spre sfarsitul saptamanii (20.04.2015)ar fi plecarea.Maine trebuie sa merg la sediul lor sa le platesc acrl comision de 100 lire si biletul de avion.Nu stiu ce sa va spun,cu siguranta am sa va tin la curent cu ce se intampla mai departe,iat dupa ziua de naine voi stii sigur ce ramane de facut, am emotii si eu pentru ca asa cum spuneau si antevorbitorii, mi-e frica de tepe.E un risc pe care mi-l asum, si repet, am sa va tin la curent

| Si_Madalina_Mihaiu_Ionut_1987 a răspuns (pentru Olaru_Gabriel_1981):

Salut olaru ce ai rezolvat cu firma pana la urma imi poti da un beep si te sun eu 0724665291

| Si_Madalina_Mihaiu_Ionut_1987 a răspuns (pentru Olaru_Gabriel_1981):

Ce ai rezolvat imi poti da un raspuns te rog 0724665291