| StoicaAndi a întrebat:

Cum ar trebui sa ma pregatesc pentru liceu la profilul chimie-biologie? Ce carti sa citesc, cum sa fac o prima impresie buna profesorilor? Multumesc anticipat si dau funda!

Răspuns Câştigător
| Metalheadforever666 a răspuns:

Ca sa faci o impresie buna profesorilor trebuie sa fii activ la ore, sa fii disciplinat, sa fii foarte interesat de ceea ce profesorul/profesoara explica sau preda si mai presus de toate, sa inveti foarte bine.De exemplu, daca mergi pe medicina atunci va trebui sa citesti carti despre anatomie.Ca sa te intelegi bine cu ceilalti colegi trebuie sa fii sociabil si daca se formeaza grupuri ataseaza-te de acela ce contine oameni cu care poti simpatiza usor si ai ceva in comun, daca nu te integrezi acum, mai tarziu o sa fie mult mai greu si poti lasa o impresie proasta celorlalti colegi.

1 răspuns:
| GoldandSilver a răspuns:

Citeste carti de biologie, fizica, chimie, mate si romana in principal, dar nu numai, fii atent si implicat la ore, invata constant si rezultatele nu o sa intarzie sa apara!