| Mimo2 a întrebat:

Cum au ajuns milionarii acolo sus?
Care e secretul banilor?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La unii noroc chior
la unii inteligenta
la unii munca
la altii furt

| sierra1 a răspuns:

In filme ti-ar zice ca prin munca, daruire... I viata reala ai nevoie de mai multi "ingeri" pazitori

| Sn4k3 a răspuns:

Au fost destepti, chiar daca au furat sau au muncit sau au avut noroc, au profitat de situatie si de la calitatile pe care le aveau.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Au fructificat oportunitatile

| JackR a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

"Oportunitatea este ratată de majoritatea oamenilor pentru că este îmbrăcată în salopetă şi arată ca munca." - Thomas Edison

| Kogaion a răspuns:

Inteligenta

| Ch0co a răspuns:

Prin munca sau noroc. Ori castigi la loto, ori muncesti. Cum crezi ca au ajuns Bill Gates sau Mark Zuckerberg acolo sus? Au invatat, au muncit, si au creat.

Răspuns utilizator avertizat
| STSickSide a răspuns:

Dacă știam numai eram pe acest site

| FratelePetarda a răspuns:

Daca il stiam eram cu totii bogati

| Livivivivi a răspuns:

Oricine poate ajunge milionar.
Sunt reguli clare pe care oamenii bogati le respecta. Citeste mai mult pe www.stapanidebani.ro, vei afla reguli simple pe care trebuie sa le urmezi. Din pacate aceste lucruri nu le invatam la scoala.