| LanguageMaster a întrebat:

La noi în România, sunt milionarii principalele victime ale infractorilor?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vezi ca iti lipsesc informatiile. Milionarii sunt infractorii si infractorii sunt milionari. Restul sunt gainari, fura ca nu au ce manca din cauza milioarilor infractori.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nici ca puteai sa primesti un raspuns mai bun. De fapt, milionarii sunt, in mare parte, infractorii.

| Nemessys a răspuns:

Da. Si uite de asta zice lumea ca banii nu aduc fericire. Pentru ca atunci cand ai banii, toti din jurul tau ii vor si o sa ajunga sa faca orice ca sa-i obtina ( asta doar in cazul in care sunt zeci- zute de mii, milioane...)

| MrLucas a răspuns:

Cum adica milionarii victimele infractorilor? Milionarii sunt infractorii..ma refer la cei importanti nu la bieti hoti de buzunare

| Copila2016 a răspuns:

Da, infractorii vor doar bani, daca victima nu are bani o lasa in pace.

| LanguageMaster explică (pentru Copila2016):

Adică vrei să zici că o să te terorizeze infractorii?

| Copila2016 a răspuns (pentru LanguageMaster):

. Tot ce conteaza e sa nu stie ca ai tu bani sau bunuri in casa, cand pleci de acasa ascundele, NU iti lua niciodata prea multi bani cu tine pe strada, daca iti iei cumparati hanorac cu buzunar care are si un fermoar ca sa iti pui banii in el si telefonul si asa nici nu vede ce ai in el.