| Mtoni a întrebat:

Cum descoper pasiunea vieții?

Răspuns Câştigător
| ChryChrus a răspuns:

Pasiunea presupune curaj şi deschidere spre nou. Când descoperi ceva care îţi captează atenţia, mergi mai departe, mai în profunzime, şi vezi dacă este ceva de durată. Cu alte cuvinte, descoperirea pasiunii presupune, pe de o parte, dedicaţia pentru explorare nestructurată. Trebuie să laşi ferestre mari de timp liber în programul zilnic, pe care să le umpli cu explorarea lucrurilor ce pot fi interesante. Pe de altă parte, e la fel de important ca, odată ce te-ai întâlnit cu o experienţă care chiar îți place, să îţi foloseşti cât mai mult şi mai concentrat timpul liber, pentru a vedea cât de departe poţi merge cu ea.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A cărei vieți? A vieții tale, sau a vieții în general?

| Mtoni explică (pentru sadrian46):

Pasiunea vieții mele. Am selectat categoria carieră.

| sadrian46 a răspuns (pentru Mtoni):

Ce ai făcut până acum, câte clase ai? Din tot ce ai învățat până acum, nu te-a pasionat nimic? Dar dinafara a ceea ce ai învățat, nu te-a pasionat nimic? Ca să descoperi cevam trebuie să cauți undeva. Așa că întrebarea ta nu trebuie să fie cum. Cum, căutând. Căutând, unde? Acolo de unde poți găsi o informație. Pasiune înseamnă o relație emoțională între tine și ceva? Cum descoperi acel ceva? Ai citit la viața ta ceva înafară de ceea ce ai nevoie pentru bac? Dar la filme, teatru ai fost? Nu ai găsit nimic pe acolo, niciodată, ceva care să te atragă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mtoni):

Bună.

https://youtu.be/bt9VdqvYDSc

https://youtu.be/6pgaJb2Wwhs.

| mentholinks a răspuns:

N-ai timp. Trebuie sa le incerci pe toate ca sa fii sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Experimentand.