| Anonymus123 a întrebat:

Cum pot invata engleza rapid din clasa a III-a si a IV-a poate si putin din
a V-a? Nu ma refer la ceva cu bani, adica pregatire. Eu stiu cu o carte, un CD. ceva.

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Sunt niște cărți Muzzy cu CD care sunt foarte bune, te ia cu engleză de la un nivel mic până la perfecționare. Întreabă la ziar sau la o librărie ceva.
Sunt vreo 30 de cărți. Costă bani,dar dacă vrei să înveți îți trebuie și fonduri. Cărțile sunt chiar foarte bune. Îți spun cu încredere,nu încerc să fac vreo reclamă.
Mă bucur că vrei să înveți engleza.
Îți urez succes.
Îți rămâne decât să te înteresezi de cărți,să le ceri bani părinților și să te apuci de treabă, să te uiți pe carte, să pui cd-ul.Pe cd este povestea și apoi exerciții în engleză!

Baftăă!

| Anonymus123 explică (pentru Maariiaa):

Multumesc ft. Mult. O mica problema. Cartile acelea costa ceva dar sunt foarte bune fiindca au 5 limbi. Doar ca...nu stiu de unde sa iau nr lipsa...fiindca deja am ramas in urma merci oricum

| Maariiaa a răspuns (pentru Anonymus123):

Intereseaza-te impreuna cu parintii la libraria respectivului ziar, poti sa suni la redactie.Sigur o sa ai toate numerele. Sincer, merita sa le cumperi!

11 răspunsuri:
| mortallx a răspuns:

Nu este foarte mult de invatat ca teorie si este chiar simplu, daca te referi la vocabular ala e mai greu, trebuie dobandit nu invatat.Cauta pe net present simple,continuous,past simple,continous, future simple, continous...cam astea se fac in clasele mici.

| Anonymus123 explică (pentru mortallx):

Merci...eu am cautat cate ceva. dar tot nu pot sa aprofundez. adica cand faceam englez la scoala colegii tipau si cei pe care ii interesau nu intelegeau nimic

| ZvT a răspuns:

Eurocor. Iti spune fraza in romana apoi in engleza + alte explicatii.

| Anonymus123 explică (pentru ZvT):

Eurocor solicita 40 de lei si/revista. am cateva reviste si cd-uri dar nu chiar pe toate

| ZvT a răspuns (pentru Anonymus123):

Eu am descarcat gratis fisiere audio de pe net, nu iti pot spune cum ca este interzisa pirateria pe site-uri de genul asta.

| Anonymus123 explică (pentru ZvT):

rolling on the floor)) Sincer nu prea m-ai ajutat rolling on the floor))

| ZvT a răspuns (pentru Anonymus123):

Ti-am dat un nume, ti-am zis cu ce se mananca si ca se gaseste online, ce vrei sa ti le livrez grativ pe dvd la tine la usa? Spor la cautat daca te duce nucusoara.

| Anonymus123 explică (pentru ZvT):

Mincinosule. Nu mi-ai zis cu ce se mannca pastrama... rolling on the floor)))

| Anonymus123 explică:

Funda nu o dau acum mai astept raspunsuri sorry