| Andreeaioan115 a întrebat:

Cum sa ajung cantareata? Trebuie sa am compozitor, sa fac studio? Dau funda

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sincer sa-ti zic, sunt foarte multi oameni cu voci frumoase care doresc sa ajunga cantareti sau cantarete. Nu multi reusesc, insa. Eu nu am voce, insa daca as fi avut si daca as fi dorit sa urmez o cariera in acest domeniu, as fi participat la un concurs precum X Factor sau Vocea Romaniei. Daca ai o voce cu adevarat speciala, acestea sunt locurile perfecte pentru a ti-o expune. Aici vei avea cele mai mari sanse sa fii remarcata. Daca nu vrei asa, atunci cauta un compozitor sau compune singura o melodie si sparge topurile (vezi Inna - Hot sau Blaxy girls).

| wolder a răspuns:

Trebuie sa ai voce buna

| gabriel6426 a răspuns:

Sa ai o voce relativ frumoasa ca de restul se vor ocupa ceilalti. putin noroc, cateva relatii. incepe prin a canta cat mai mult. du-te la o scoala de muzica

| Luci20 a răspuns:

Trebuie sa stii sa canti