| asjdhkas a întrebat:

Cum ajung cantareata?

Răspuns Câştigător
| Blaiiir a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai voce. Apoi, inscriete la diferite centre coruri etc. Asa o sa participi la mai multe concursuri, o sa capeti experienta si o sa te faci remarcata.

11 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Exerseaza-ti vocea!

| Firefly a răspuns:

Renuntand la iluzii si punandu-te pe treaba.
Ia lectii de canto, mergi la diferite concursuri de muzica si asteapta ca cineva sa te remarce.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Poi trebuie sa ai talent in primul rand, voce apoi trebuie sa mergi la un profesor care poate sa te ajute cu muzica.bafta

| andreii2 a răspuns:

POti merge la o scoala de muzica.Sau liceu de muzica. Daca ai voce, un profesor va sti sa te indrume.

| Zoet a răspuns:

Pfuu...Pai, in primul rand, trebuie sa-ti placa sa canti, sa-ti placa muzica, sa ai incredere in tine! Nu oricine devine cantaret. Daca nu ai incredere in tine, nu poti urca pe o scena, inconjurata de multi oameni, a caror priviri sunt atrase asupra ta.

In al doilea rand trebuie sa ai voce.Asta cred ca stii numai tuwinking
Daca tot iti doresti sa devii cantareata du-te la un cor, la un liceu de muzica. Dar mai intai exerseaza-ti si vocea.happy Du-te la un curs de canto!

Poate asa, intr-o buna zi cineva te va surprinde si va vrea sa te valorifice!

Mult succes in ceea ce-ti dorestiwinking

Sper ca ti-am fost de ajutor!
Fundita?:!:S...Paaawave...

Răspuns utilizator avertizat
| asjdhkas explică:

Imi place sa cant. Dar nu stiu undeva unde pot inregistra melodii in Deva.Cine stie? Va multumesc!

| casmaua a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti faci cateva negative( sunt acea parte din muzica fara voce). Pentru a le inregistra trebuie intr-un studio.Pentru a inregistra o melodie iti trebuie cam 50 lei-100 lei doar o melodie. Dupa ce faci vreo 3-4 melodii punele pe un cd.Cauta numarul celor de la catmusic sau roton pe diferite cd-uri de muzica si ei iti vor spune ce sa faci cu cd care contine melodiile tale si unde sa trimiti cd-ul. Apoi daca le place cum canti te vor suna si iti voir da bani pentru videoclipuri vei avea concerte si din astea... Noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sati exersezi vocea zilnic! Trebuie sa te inscri la cursuri de muzica dar numai la cele pentru gradul tau sau acelea care sunt pe gustul tau! Fa ca justin bieber puneti pe youtube o melodie inventata de tine dar sa fie cat de super iar apoi va trebuie sa mergi in diferita tabere muzicale etc si in turnee la bucuresti vei putea ajunge daca canti bibe! Sper ca te-a ajutat asta foarte mult!

| forchan a răspuns:

Te imprietenesti cu un producator happy