| alexandraionela1234 a întrebat:

Dacă am următoarele medii la purtare (primele 2 din cauza absentelor) :
IX:8
X:9
XI:10
XII:10
M-ar primi la școala de agenti de politie Câmpina? Și dacă da, cei cu media 10 sunt mai "sus" față de cei cu media mai mică de 10? Fac referire la probe, daca afectează cu ceva media.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, vei putea candida, cerinta obligatorie este ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie de cel putin 9 iar din calcul rezulta 9, 25.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zice că "să fi obținut la purtare, în perioada studiilor liceale, media de cel puțin 9, 00"

| Hyperion7 a răspuns:

Daca in liceu ai într-un sigur an media mai mica de 10, nu ești primit, indiferent de motivul notei la purtare.
Caută pe fiecare site al instituției pe care dorești să o frecventezi, asta in caz că poate te îndoiești.

| alexandraionela1234 explică (pentru Hyperion7):

Se pare ca, pentru a putea fi primit, nota minima a rezultatului medii aritmetice a celor 4 ani de liceu trebuie sa fie 9, prin urmare, ma încadrez?

| LisaJulie a răspuns:

Da! Te primește la scoala de agenți de politie dacă ai media anilor de liceu peste 9