| scarharo a întrebat:

Daca faci facultatea de cai ferate, drumuri si poduri, iti asigura ei un loc de munca (asa am auzit de la cineva)? Sau se cauta asa ceva?

Răspuns Câştigător
| taviyamato a răspuns:

EU azi am gasit anunt ca angaja inginer cai ferate drumuri si poduri, acolo trebuie sa ai cunostinte de arhitectura, geometrie si putina matematica, daca nu reusesti sa intri la arhitectura du-te acolo. Se castiga bine, este nevoie de asa oameni si poti lucra si in strainatate, nici nu mai sta pe ganduri la alte facultati, majoritatea sunt apa de ploaie gen istorie sau marketing, drept etc.

2 răspunsuri:
| FrozenSilence a răspuns:

Scuza-ma ca te intreb, dar tu in ce tara traiesti? Ai vazut tu pe undeva in Romania sa iti asigure cineva locul de munca dupa terminarea studiilor?

| valentin233 a răspuns (pentru FrozenSilence):

Scuza-ma ca te intreb, dar ai auzit de Academia de Politie, Academia Militara etc? Tu in ce tara traiesti?