| ralucaralu a întrebat:

Daca in a12a, dupa bac vrei sa dai la o facultate la care se da admitere(ex: medicina) si nu intri, nu mai poti sa te inscrii la facultatile normale in rand cu ceilalti(la care nu se da admitere)? Eu stiu ca trebuie depuse niste dosare la cele fara admitere si parca se fac mai devreme.Va rog sa imi explicati cum sta treaba cu optiunile de facultate.

3 răspunsuri:
| RaZvy97RaZvy a răspuns:

Da poti sa alegi mai multe facultati,(ca la liceu cand primesti fisa aia cu ce licee vrei)Ceva in genul acesta se intampla si la facultate, numai ca tu depoi dosarul la ce facultate vrei.

| alabala_4392 a răspuns:

Depui mai multe dosare caci in sesiunea de toamna s-ar putea locurile sa fie deja ocupate la multe facultati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul in care depui si dai examenul la medicina sau la ce vrei tu depui dosarul si la alta facultate care se intra doar cu media de la bac, te interesezi care este data scadenta iar asa daca nu intri la "medicina" ai asigurata cealalta facultate.