| Nicoleta08 a întrebat:

am si eu o nelamurire si sper sa ma ajutati
Daca dai admitere in iulie si pici mai poti tot in iulie sa te inscrii la o facultate pe dosare?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti prezenta la admitere doar in sesiunea de toamna, bineinteles doar la facultatile la care nu s-au completat locurile in prima sesiune.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se poate sa te inscrii acum la faculatte, pentru ca nu ai inca BAC-ul luat!
Din pacate trenul asta l-ai pierdut, dar mai ai o sansa in toamna, cu ce locuri mai raman libere, dar numai daca iei BAC-ul!
Daca nu-l iei nici in toamna, atunci ramane pe anul urmator!