| LittleBlin a întrebat:

Daca nu am facut un liceu militar pot sa ma mai inrolez in armata, sau dupa ce termin liceul actual trebuie sa mai fac si liceul militar?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti, n-are importanta profilul liceului absolvit, important este sa indeplinesti conditiile cerute. De asemenea, daca vrei sa urmezi o scoala de ofiteri sau subofiteri va trebui sa reusesti la admitere.

| sierra1 a răspuns:

Nimeni nu a "făcut" două licee. Ai putea să te angajezi în armată atunci când se organizează concursuri pentru așa ceva. Ia legătura cu CMJ din județul în care ești si ăia îți spun cînd organizează concursuri. Atenție e bătălie MARE pe posturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti inrola ca voluntar. Dupa liceu poti face scoala la subofiteri(dureaza doi ani) sau te poti inscrie la academie pentru ofiteri. Mergi si intreaba la serviciul de incorporare din judetul tau si te vor indruma ei ce si cum trebuie sa faci pentru a ajunge pe o anumita specializare.