| adddaa a întrebat:

Trec in clasa a11a si trebuie sa mă gândesc la ce facultate merg, ca sa știu pe ce mă axez.
Mă pasioneaza genetica si chimia, dar totuși as vrea sa lucrez in domeniul geneticii, pentru ca nu știu dacă la chimie as putea reuși sa lucrez in cercetare. Întrebarea mea este: trebuie sa merg la medicina si după sa fac specializare in genetica? Sau exista ceva separat pentru genetica?
Ce facultati de afara bune pentru asta știți?

2 răspunsuri:
| andru10best a răspuns:

Mergi la medicina si apoi pleaca din tara si angajeaza-te in domeniul geneticii sau cercetare. O sa traiesti bune mersi si fara griji.
Bafta.

| névtelen a răspuns:

Este facultatea de biologie, are si departament de genetica :) daca ai nevoie de site ca sa te lamuresti mai bine http://www.unibuc.ro/facultati/biologie/Catedre.php