| VadSuneteAudCulori a întrebat:

Daca vreau sa ma duc la facultatea de jurnalism, la ce profil trebuie sa merg la liceu? filo sau stiinte sociale? confused

Răspuns Câştigător
| dreamout a răspuns:

Bunabatting eyelashes
Si eu doresc sa urmez facultatea de jurnalismlove struck
Si sunt la profilul filologie(bilingv engleza), am fost indrumata de verisoara mea care e jurnalista sa merg la acest profil. Si chiar mi se pare mai bun decat stiinte sociale. Asta nu inseamna ca daca mergi la stiinte sociale nu poti urma aceasta facultate, doar ca Filo e mai potrivit in aceste circumstantehappy
Ramane sa decizi unde iti place mai multlove struck

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe filologie!
Succes.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

La filologie!

bye-bye

| mirunaioana a răspuns:

Filologie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt la Stiinte sociale (materii de baza: romana, istoria, limbile straine, geografia), iar la Filologie (romana, istoria, latina, limbile starine); la noi in liceu nu mai sunt profile de filologie. In clasa a 11-a o sa ai in fiecare zi romana si istorie de 4 ori pe saptamana (stiinte sociale). Bafta in ceea ce vrei sa urmezi happy

| Mădulici a răspuns:

Nu are importanta
poti sa faci si mate-infowinking

| JustEdy a răspuns:

La filologie.Acolo am fost si eu.