| Smiiilee a întrebat:

Am mai cautat cateva sfaturi despre cum sa ajungi prezentator tv. Unii ziceau, ca la liceu trebuie sa mergi pe profilu filologiee iar la facultate, jurnalism happy. Mie imi e cam frica de profilu Filo si totusi as vrea sa merg pe Stiinte Sociale. Mii se pare un profil mai lejer. Si eu stiam ca si din asta poti ajunge prezentatorr... DAU FUNDAA. Ajutati-ma pls. puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Filo e usor.Pare el incurcat dar crede-ma nu se compara cu mate-info.Si in plus gandeste-te ca daca alegi un profil super usor(stiinte sociale) o sa iti vina cam greu cand o sa inveti pentru admitere la jurnalism.Pe cand la filo...doar o sa mai repeti putin happy

| Smiiilee explică (pentru Mozurov):

Da da nu vreau sa dau teza la latina thinking asta ma sperie cel mai tare straight face

| Mozurov a răspuns:

Va trebui sa faci un compromis atunci.Dar filo iti deschide mult mai multe usi decat stiinte sociale (crede-ma o sa te mai razgandesti pana cand o sa termini liceul la ce facultate o sa dai).