| AntoSweet a întrebat:

Am o intrebare. Eu sunt clasa a-8-a si urmeaza sa merg la liceu pe un profil pe care mi-l voi alege in functie de ceea ce vreau sa devin in viitor. Eu vreau sa merg la Facultatea de Drept si pe urma vreau sa dau la Magistratura sau la Curtea de Casatie si Justitie. Problema este ca nu stiu ce profil mi s-ar potrivi in functie de dorinta mea. Eu aleg intre filo-jurnalism si stiinte sociale. Care e mai bun si mai potrivit pentru asta?
FUNDAA happy

Răspuns Câştigător
| carasangster a răspuns:

Eu sunt la stiinte social si urmeaza sa dau la facultatea de drept. Deci eu cred ca profilul de stiintele sociale este mai bun.winking app buna alegere

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti alege linistita prima varianta.

| OoBunnyoO a răspuns:

Facultatea de Drept este cea mai buna solutie.
Cu jurnalismul nu ajungi la Magistratura sau CCJ.

| rockbluesman a răspuns:

Stiinte sociale

| zaza675 a răspuns:

Ambele.