| andy123 a întrebat:

Dupa terminarea facultatii de drept (eventual si un masterat) ce trebuie sa faci pentru a ajunge procuror? (exceptand raspunsurile gen : spaga, spaga si iar spaga)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea nr.303/2004 republicata, privind statutul judecatorilor si procurorilor, mai ales Titlul II privind cariera si afli tot ce vrei. Este o cale destul de grea dar nu imposibila si nu trebuie sa dai mita pentru a reusi, bineinteles daca esti un jurist bun si ai ambitie. Succes si numai bine!

| Blosssom a răspuns:

Sa dai un examen de admitere in magistratura/procuratura.