| anonim_4396 a întrebat:

Eu am de ales intre medicina dentara si informatica. Bun, intrebarea numarul 1: Care considerati voi ca merita si este de viitor, 2. La care dintre aceste facultati este un numar foarte mare de baieti, deoarece eu am facut profil uman la liceu si nu am avut NICI un baiat in clasa si m-am plictisit sa tot fiu inconjurata de fetesad. Astept pareriile voastre cu mult drag:*.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mie mi se pare ca merita amandoua. Nu stiu la informatica, dar la medicina dentara sunt destul de putini baieti.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru medicina trebuie sa ai "chemare", iar pentru informatica trebuie sa ai cunostintele necesare! Daca vrei sa faci facultatea doar pentru a avea colegi baieti, atunci mergi la Academia de Politie, sau la Politehnica! Informatica este de viitor acum, dar stomatologia va avea clienti in veci!

Abh
| Abh a răspuns:

In medicina dentara nu prea ai sanse sa te angajezi, decat daca ai pile. Ca informatician ai o gama larga de posibilitati, plus ca vei fi inconjurata de o gramada de baieti :]

| medex3 a răspuns:

Daca ar fi sa iti dau acum un sfat ar fi:medicina dentara.Stomatologie e superba.Ai si foarte multi bani ca sa fiu ating subiectul.Stomatologia este ştiinţa care se ocupă cu studiul formaţiunilor anatomice şi cu tratarea bolilor care apar la nivelul cavităţii orale. Formaţiunile anatomice care fac obiectul stomatologiei sunt grupate sub numele de aparat dento-maxilar. În altă definiţie, stomatologia este parte componentă a domeniului ştiinţific medicină care se ocupă de cercetarea etiologiei, patogeniei, clinicii, diagnosticului, tratamentului şi profilaxiei afecţiunilor organelor şi sistemelor teritoriului oro-maxilo-facial al organismului uman, la baza căreia stau metodele stomatologice de tratament şi totodată se ocupă şi de elaborarea lor.Am vazut si foarte multi doctori stomatologi fiind barbati.Deci daca te'ai plictisit de fete poti sa gasesti la stomatologiehee hee

| maraa_9303 a răspuns:

1.Amandoua sunt de viitor.
Ca s-o luam asa. Oamenii mereu vor avea nevoie de stomatologi(mai ales din cauza tigarilorlaughing). La fel si de informaticieni pentru ca tehnologie evolueaza de la an la an.

2. Daca o iei asa cam la ambele facultati sunt si fete si baieti.thinking
Dar mai multi probabil sunt la informatica.thinking

Bafta in alegerea deciziei:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu n-ai de ales dintre astea doua.Mai gandeste-te.Baietii cauta-i la discoteca.

| rebb a răspuns:

Amandoua sunt facultati bune si de viitor, cum spui tu. La informatica sunt mai multi baieti.

| only me a răspuns:

Pai eu una cred ca medicina dentara este mai frumoasa si mai de viitor (daca te gandesti si la banilaughing) iar venind vorba de baietii, nu cred ca ar trebui sa iti faci griji. Chiar daca la informatica sunt mai multi, nu cred ca la medicina dentara ai sa duci lipsa de ei. (probabil a fost doar o intamplare ca nu ai avut nici un coleg la umanwinking
take carewinking
Sper ca te'am ajutat:*.

| Audrey. a răspuns:

1.As alege medicina. [nu stiu daca e tocmai de viitor]
2.La informatica gasesti prea multi baieti, dar cam aiureabig grinbig grinbig grin Fara suparare [cu exceptiibig grinblushing].

| Mihaela023 a răspuns:

Eu cred ca merita amandoua.
Dar la medicina dentara nu prea sunt baietii, rar unu pe acolo si trebuie sa fie si o minume sa fie si frumos, iar la informatica cred ca sunt, dar ai posibilitatea sa fie numai tocilari, si nu cred ca sunt frumosi

| madutzii a răspuns:

Ar fi amnd2 dar daca vrei s fii inconjurata d baietii... da l politie.sau nu´s...