| Michaela89 a întrebat:

Heey TPU..deși sunt clasa a 9-a,ma preocupa mult,poate prea mult,facultatea la care voi intra. Am văzut ca,pentru a intra la Facultatea de Limbi Străine,la specializarea Traducere și Interpretare,și,de asemenea la Limbi Moderne Aplicate îmi trebuie media de la BAC. Este adevarat? Si dacă da, în cazul în care media va fi.8 de exemplu..am șanse sa intru? Va rooog, ajutor! Vreau sa plec în Anglia după Facultate și e singura facultate la care îmi pot îmbunătăți cunostiintele. sad

Răspuns Câştigător
| anna9372 a răspuns:

Intr-adevar conteaza media la bac.
De anul acesta exista anumite Universitatii la care se da un examen de admitere si media la bac conteaza mai putin insa se pot schimba multe pana sa ajungi tu sa dai la facultate si poate iti schimbi si optiunea pentru ca procesul de admitere difera de la facultate la facultate si de la universitate la universitate
Un sfat pot sa iti dau sigur punete serios pe invatat si nu vei avea probleme cand va trebui sa dai la facultatehappy

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cauta singura in ghidul admiterii la facultatea unde vrei sa urmezi cursurile(n-ai specificat, fiecare are politica ei).Vei gasi date despre ceea ce te intereseaza, dar care peste 4 ani posibil sa nu mai fie relevante.Pana atunci invata si trage sa ai media generala a anilor de liceu mare, poate fi si asta relevanta, precum si medie buna la bac.Bafta!

| Doηηa a răspuns:

Până ajungem noi în clasa a 12 a o să se schimbe multe, o să vezi.
Și eu sunt abia în clasa a 9 a, dar eu deja mă văd pe băncile Facultății de Drept.
Succes!

| Doctorfishadi a răspuns:

Media la bac nu prea conteaza, daca il treci!