| denisFlafi a întrebat:

Hei hei! deci am nevoie de un specialist in arhitectura. adica sa stie totul despre arhitectura. Vreau sa stiu toate ramurile arhitecturii si in constau ele. in afara de asta as vrea sa stiu necesitatile care sunt nevoit sa le am pentru fiecare ramura. Si ce ar trebui sa stiu sa fac, ca sa fiu un arhitect de succes! Ofer o fundita mare si lata! Multumesc anticipat::*

6 răspunsuri:
| hashu1985 a răspuns:

Ce te intereseaza mai exact...la ce te referi cand zici "toate ramurile si necesitatile"? Banuiesc ca la aptitudini te referi! Eu am studiat arhitectura mai bine de 10 ani (Liceu+Facultate) si te pot lamurii in multe aspecte, dar fi te rog mai explicit in ceea ce te intereseaza legat de aceasta meserie!

| denisFlafi explică (pentru hashu1985):

Pai uite... la arhitectura iti trebuie cateva aptitudini, pe acelea vreau sa le stiu. si mi-a spus cineva ca in arhictectura poti fi designer sau inginer nu mai stiu de care. cat mai multe informatii mi.ar fi de folos

| hashu1985 a răspuns (pentru denisFlafi):

In cadrul U.A.I.M sunt 3 sectii la care poti sa aplici:
1.Arhitectura - 6ani
2. Urbanism - 5 ani
3.Design de interior si de produs - 5ani

sau mai poti opta pentru Spiru-Haret Arhitectura

Cati ani ai?

| Inhjjhcfhgfhgmhned a răspuns:

Arhitectura
1) pentru a fi un arhitector de succes ar trebui sa ai document ce certifica faptul ca ai terminat scoala de pictura(te ajuta foarte mult)
2) Trebuie sa fii bun la mate (geometrie)
3) LA inceputul carierei ar trebui sa faci niste lucrari deosebite
4)Cel mai important este sa ai dorinta