| ansei a întrebat:

Hei. La anul merg la liceu si as vrea sa merg la filologie. Ce parere aveti de profil?

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mergi la mate-info daca ai medie. Vei regreta si la mate-info si la filologie ca ai intrat, deci... poate tehnologic?

| Sn4k3 a răspuns:

Cum le zic la toti, depinde ce vrei sa faci dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muritor de foame. happy

| Hiperbuburuza a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... dar stiu multi autori debutanti care au paine si sare pe masa.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Este o alegere perfecta in cazul in care vrei sa scapi de matematica, chimie si asa mai departe. Dupa terminarea liceului poti sa dai oricum la ce facultate doresti.

| GoldandSilver a răspuns:

E un profil interesant, eu iti recomand sa participi la concusuri si sa faci si niste voluntariat si o sa ai un ceva frumos dupa terminarea liceului

| tigrul2 a răspuns:

Salut. Filologie dupa parerea mea este o varianta sa alegi profilul asta daca stii bine romana, engleza, franceza. O sa faci multe ore. Daca nu esti fan sau nu esti bun la matematica, chimie, fizica poate fi o optiune buna, faci doar 1-2 ore pe saptamana. Faci in schimb foarte multa romana, engleza, istorie, franceza. Esti cam muritor de foame pe profilul asta. Eu iti recomand un liceu cu proil tehnologic( Economie, Comert, Turism si alimentatie). In schimb daca esti bun la fizica chimie, matematica te poti duce la mate -info dar o sa fai enorm de multe ore.

| mihaihai a răspuns:

E bun daca vrei sa urmezi o facultate de limbi straine

| Hiperbuburuza a răspuns:

Foarte frumos. Iti doresc mult succes in calea pe care o vei alege(banuiesc ca scriitor). Iti dau un pont: in viitoarele tale romane incearca sa fii original. E cea mai stralucitoare cheie.

| Anonimusdesteptu a răspuns:

Eu sunt la filologie și pot spune ca e ok.
Matematica, fizica și chimie faci foarte putine, o ora pe săptămână
În plus faci multa romana și istorie.
Eu zic ca merita.