| SalvatoreLeon a întrebat:

Hey TPU!, am cautat pe net si n-am gasit absolut nicaieri zici ca e ceva tabu, as vrea sa ma angajez la morga, dar nu stiu ce iti trebuie si unde se fac angajarile, e nevoie de bac?, am auzit ca se fac niste cursuri de 2-3 luni, si cam ce salariu se ia? Multumesc astept raspuns FUNDA pentru cel mai bun as prefera persoane care lucreaza/ au lucrat. Sau care chiar stie despre ce e vorba.

4 răspunsuri:
| unprietenaproape a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci la morga. Daca visezi sa. macelaresti cadavre, adica medic legist, trebuie sa termini facultatea de medicina 6 ani plus ati inca 4, 5 sau 6. Dar tu ai vb de cursuri, da ai nevoie de bac, oriunde. INVATA. Pt aistent ai nevoie de niste ani, umblii cu organe. dAR daca vrei sa speli mortii sa i imbalsamezi, nivelul coboara.

| Kristinikaaa a răspuns:

Depinde ce doresti sa faci acolo. Poti lucra ca infirmier si doar manipulezi cadavrele, dar daca vrei sa faci autopsii, iti trebuie studii medicale.

| SalvatoreLeon explică (pentru Kristinikaaa):

Deci trebuie obligatoriu bacul + facultatea de medicina?

| Marrythenight a răspuns (pentru SalvatoreLeon):

Ca sa devii medic legist, sa faci autopsii, da. Iti trebuie bacul si medicina