| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Am o intrebare care am cautat-o peste tot si nu i-am gasit raspunsul. As dori sa stiu pentru a te angaja la un salon de unghii ce iti trebuie ALTCEVA pe langa CV si recomandare si sa fii imbracat corespunzator? Adica iti trebuie portofoliu cu lucrarile tale? iti trebuie cursuri? Te vor tine in practica in caz ca te vor angaja? Daca cineva lucreaza la un salon sau stie despre ce este vorba va rog sa ma ajutati.
Va multumesc. O zi buna. love struck

2 răspunsuri:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Un salon "de unghii"?! E vorba de manichiura si pedichiura?
Trebuie sa ai cursuri de manichiurista. De obicei e necesar sa ai si propria ta trusa (deloc ieftina). E posibil (in functie de salon) sa stai intr-o perioada de proba inainte de angajare. Nu faci practica la ei, ci in timpul cursurilor.

| tombraiderunderworld a răspuns (pentru sasa1sasa1sasa1):

Da la un salon de infrumusetare adica manichiura si pedichiura la asta ma refeream.