| Euics a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, vreau sa trimit un email unde-i redactii de presa si as vrea sa-mi spuneti si mie cam ce sa scriu. adica, nea..as dori sa-mi spuneti cum as putea atrage curiozitatea in acel email. Merci

7 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă erai cu adevărat pasionată de scris și avea măcar un dram de talent, nu ai mai fi cerut ajutor pe aici, ci ai fi venit singură cu un text original și de calitate.
Iar dacă nu specifici la ce anume ar trebui să facă referire textul respectiv, nu văd cum te-ar putea ajuta cineva, sau poate nici măcar o idee de subiect nu ai, ceea ce este deja trist.

| Euics explică (pentru 0rlando):

Orlando, cum am zis si mai sus. -citez- "as dori sa-mi spuneti cum as putea atrage curiozitatea... ". nu ca nu as sti ce sa scriu doar ca poate ma ajutati sa am un plus. Asta a fost ideea happy. dar romanul asa este sare peste detalii si criticawinking!

| mEr a răspuns:

Titlul " O stire care va da pe spate" iar continutul sa aiba inceput(in care vei saluta agentia si vei spune despre continutul email-ului), cuprins(vei explica detaliat ce ai de spus) si incheiere (Va multumesc!)

| zuzualina a răspuns:

Pai depinde despre ce vrei sa scrii

| dienuta1990 a răspuns:

Să înţeleg că eşti pasionată de scris si vrei să lucrezi într-o redacţie.Păi simplu te prezinţi şi spui că eşti pasionată de scris si ai vrea să colaborezi.

| Euics explică (pentru dienuta1990):

Daa. sunt pasionata de chestia asta. fiind foarte curioasa si sociabila ma integrez rapid si chiar mi'as dori.d'asta am pus intrebarea asta. ca oate ma ajutati sa nu o dau in baraI don't want to see. [ dapp, frica de esec, mai ales in asta]

| LupulDeCaraibe a răspuns:

PPoti spune in inceput(Draga redactie imi place foarte mult sa scriu si as dori sa ma alatur voua.), apoi ai putea spune cateva calitati ale tale iar la sfarsit spui ceva linguseala nu stiulaughingwinking