| Chobaka a întrebat:

la profilul stiinte sociale ce cariere pot sa urmez?

Răspuns Câştigător
| Zoey112 a răspuns:

Psiholog
terapeut
profesor de psihologie
profesor de sociologie
sociolog
asistent social
cam atat cred...

la un profil real (mate-info, stintele naturi) ai mai multe variante. adica daca vrei dupa terminarea liceului poti sa mergi tot pe real sau te poti intoarce la uman. dar daca termini liceul cu profil uman e mult mai greu sa te intorci la real daca vrei. deci de la real poti sa te faci orice vrei tu happy

4 răspunsuri:
| CMaria21 a răspuns:

Nu poti avea o meserie dupa terminarea unui liceu trebuie sa faci o facultate! o zi buna

| Helena08 a răspuns:

Bună!
Nu contează profilul liceului. Important e să alegi ce te împlinește cel mai mult.

| oNNeRuNN a răspuns:

Politist in mare parte
Funda?

| Chobaka explică (pentru oNNeRuNN):

Alte cariere? ca presupun ca pot sa dau la politie, drept, si pshihologie...dar vreau sa stiu mai multe